Changi Airport in Singapore is door reizigers voor de tweede keer achtereen uitgeroepen tot beste vliegveld ter wereld. Ons eigen Schiphol komt op de vijfde plaats.
Dat werd bekendgemaakt bij de uitreiking van de World Airports Awards tijdens de Passenger Terminal Expo in spanje. De competitie is een initiatief van Skytrax. De tweede plaats was voor Incheon International Airport in Seoul, Munchen werd met een derde plaats het beste Europese vliegveld, Hongkong werd vierde. “Changi Airport is een reiservaring op zich en blijft continu de kwaliteit ontwikkelen”, aldus Edward Plaisted, de baas van Skytrax. Het vliegveld van Singapore doet er volgens hem alles aan om een verblijf op de luchthaven tot een aangenaam onderdeel van de reis te maken.
De World Airport Awards zijn gebaseerd op de bevindingen van 12,85 miljoen reizigers die in totaal 410 luchthavens konden nomineren. De vliegvelden werden op 39 onderdelen beoordeeld, van veiligheid tot winkel-mogelijkheden.
Mis nooit meer een bericht. Volg ons op Facebook en Instagram. Of schrijf je hieronder in voor de gratis nieuwsbrief! Reageren op dit artikel kan hieronder.
Nico van Dijk is reisjournalist sinds 2003. Hij is gespecialiseerd in wintersport en cruises.